DHL Freight podniesie ceny usług w szczycie przewozów

DHL Freight

Dywizja transportu drogowego w grupie DHL ogłosiła 4-proc. podwyżkę stawek w okresie od września do grudnia tego roku. Wyższe stawki będą obowiązywały we wszystkich przewozach wykonywanych w Europie: FTL (full truck load – pojazd całkowicie załadowany), PTL (part-truckload – przewozy drobnicy) i LTL (less than-truckload – załadunek częściowy w pojeździe).

DHL prognozuje, że w tym roku – w okresie szczytu przewozowego – popyt na transport samochodowy będzie co najmniej tak samo duży jak w roku ubiegłym. Podniesienie opłat pozwoli firmie zapewnić odpowiednią jakość usług w sytuacji, gdy popyt na transport przekroczy dostępną pojemność pojazdów oraz posiadane zasoby ludzkie.

– Niedobór kierowców i stale rosnące zapotrzebowanie na transport drogowy ograniczają dostępną przepustowość infrastruktury transportowej. W związku z tym spodziewamy się wystąpienia problemów podobnych do odnotowanych w roku 2018. Klienci oczekują od nas, że zabezpieczymy zasoby i podołamy wyzwaniom. Z tego powody wprowadzamy w okresie szczytu przewozów podwyżkę opłat średnio o 4 proc. – wyjaśnia Martin Leopold, chief security officer w DHL Freight.

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na kierowców, DHL Freight uruchomił w Niemczech pilotażowy program rekrutacji kandydatów na kierowców, realizowany jednocześnie z programem zakupów ciężarówek nowej generacji. W ramach tej inicjatywy przyjęto do pracy 50 osób oraz wdrożono do eksploatacji 30 pojazdów. Jeśli pilotaż przyniesienie spodziewane korzyści, DHL rozszerzy program na całą Europę. Celem jest zapewnienie 500 nowych miejsc pracy.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane