Długie kolejki ciężarówek na granicy niemiecko-czeskiej

Korek_granica_czesko-niemiecka
YouTube

Bawaria zamknęła swoje granice z Czechami i austriackim Tyrolem, ponieważ są to regiony, w których odnotowano wiele przypadków mutacji koronawirusa. Aby przejechać z Czech do Niemiec kierowcy muszą przejść test na obecność wirusa SARS-CoV-2. Na drogach utworzyły się kolejki samochodów ciężarowych liczące po 20 km!

Agencja Assosiated Press informuje, że z powodu ścisłej kontroli granicznej w poniedziałek na dwóch głównych trasach prowadzących z Czech do Niemiec utworzyły się olbrzymie kolejki samochodów. Na autostradzie D8 w kierunku Saksonii korek miał długość 23 km. Z kolej na D5 w stronę Bawarii był 15-km korek.

Niemcy wdrożyli ścisłe kontrole na swoich przejściach granicznych z Czechami oraz Tyrolem już w niedzielę. Tego dnia na konferencji w Schirnding wystąpił premier Bawarii Markus Soeder, który tłumaczył utrudnienia wysoką liczbą zakażeń brytyjską odmianą SARS-CoV-2. W Czechach jest nawet 1000 zachorowań na 100 tys. mieszkańców.

Aby móc przekroczyć czesko-niemiecką granicę należy zarejestrować się online, wykazać negatywny wynik testu na koronawirusa lub przejść co najmniej 10-dniową kwarantannę po przybyciu do Niemiec.

Kierowcy, którzy chcą na granicy wykonać test na obecność koronawirusa, muszą stać w długich kolejkach na mrozie. W nocy temperatura na czesko-niemieckim pograniczu spada do minus 15 stopni. Zdenerwowani kierowcy przekazują wideo z przejścia granicznego. Filmy można znaleźć na FB organizacji Transport i Logistyka Polska.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane