Gefco sprowadziło z Chin sprzęt dla szpitali

Gefco Polska

Na zlecenie firmy Zarys do Polski sprowadzono 1300 msześć. środków do walki z COVID-19. Sprzęt przyleciał na pokładach dwóch samolotów: Jumbo Jeta czyli Boeinga 747 oraz AN-124 Rusłana, drugiego największego samolotu transportowego świata. Pierwszy samolot wylądował w Katowicach, a drugi w Rzeszowie.

Dowiezione przez Gefco produkty będą chronić przed zakażeniem COVID-19 zarówno personel medyczny jak i pacjentów szpitali. Skala działań jest duża, bo na pokładach dwóch samolotów transportowych znalazły się produkty, które wypełniłyby trzydzieści TIR-ów, a to zaledwie część towarów jakie od początku pandemii Zarys przy wsparciu Gefco sprowadził do Polski.

Jednym z wykorzystanych przez GEFCO samolotów był słynny Jumbo Jet, czyli Boeing 747-400F, który wyleciał z Wuhan do lotniska Katowice-Pyrzowice z 600 msześć. ładunku na pokładzie. Kolejną maszyną był drugi największy samolot transportowy świata, AN-124 Rusłan z prawie 700 msześć. ładunku. Samolot wystartował z Shanghai Pudong (PVG) i kolejnego dnia wylądował na lotnisku Rzeszów Jasionka. Maszyny przyleciały do Polski 25 i 26 września 2020 r.

Ze względu na dużą ilość towaru konieczne było wyczarterowanie dwóch olbrzymich maszyn i rozdzielenie transportu między dwa lotniska, ponieważ jedno nie mogłoby przyjąć przeładunku takiego wolumenu towaru. Kluczowymi elementami były zarówno sprawne zarządzanie frachtami lotniczymi, jak i obsługa celna i tzw. „ostatnia mila”, czyli transport drogowy środków medycznych z lotnisk w Rzeszowie i Katowicach do magazynów Zarys w Zabrzu – opowiada Marek Mikos z Gefco Forwarding Polska.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane