Kontenery pojadą z Gliwic do Wielkiej Brytanii

Samskip

Spółka spedycyjna PKP CARGO CONNECT oraz zarządca największego portu śródlądowego w Europie – niemiecki Duisport Agency organizują połączenie operatorskie z Gliwic do Duisburga, skąd kontenery ruszą w dalszą drogę pociągiem do Amsterdamu, a stamtąd statkami do portów Zjednoczonego Królestwa. Na trasie z Niemiec do Wielkiej Brytanii przewoźnikiem będzie holenderski Samskip.

Oferta intermodalna PKP CARGO CONNECT i Duisport Agency połączy Europę Środkowo-Wschodnią z Wielką Brytanią, Irlandią, Norwegią, Włochami i Szwecją. W ramach nowej relacji 40-kontenerowe pociągi z Gliwic będą kursowały do portu śródlądowego w Duisburgu. Na terminalu portowym zostaną przeładowane na pociąg przewoźnika Samskip, który obsługuje kolejowe połączenie z Duisburga do Amsterdamu. W Amsterdamie Samskip przeładuje kontenery na statki, którymi dostarczy je do brytyjskich portów.

Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu. W przyszłości jego częstotliwość może być zwiększona do trzech lub więcej pociągów tygodniowo. Każdy skład będzie przewoził 40 kontenerów. PKP CARGO CONNECT zamierza nowe połączenie włączyć w siatkę już istniejących połączeń z terminalu w Gliwicach do Małaszewicz i do włoskiej Piacenzy. W planach jest też uruchomienie pociągów do niemieckiego Drezna i Izmitu w Turcji.

– Współpraca z DUISPORT AGENCY to kolejny krok do rozbudowy połączeń intermodalnych pomiędzy  Polską a Niemcami. Dodatkowo dzięki współpracy z firmą SAMSKIP, operatorem połączenia kolejowo-morskiego z Duisburga przez Amsterdam do Wielkiej Brytanii, tworzy się nowa możliwość konkurencyjnego  transportu towarów pomiędzy Polską a Wielką Brytanią – mówi Ivan Ružbacký, prezes PKP CARGO CONNECT. – Poprzez gęstą sieć połączeń intermodalnych portu Duisburg, nasze połączenie kolejowe staje się także bramą do innych rynków Europy – dodaje.

Polski spedytor zakłada, że czas przejazdu koleją pomiędzy terminalem w Gliwicach a portem w Duisburgu wyniesie  ok. 20 godzin.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane