Laude wchodzi na rynek przewozów kontenerów morskich

Laude Smart Intermodal

Spółka Laude Smart Intermodal, specjalizująca się w przewozach wyrobów stalowych oraz towarów sypkich, przy wykorzystaniu innowacyjnych kontenerów, aktualnie wchodzi na rynek przewozów kontenerów morskich. Operator uruchomi pociągi między terminalem kontenerowym DCT Gdańsk oraz swoim centrum logistycznym w Zamościu.

Pierwszy skład na trasie z Gdańska do Zamościa pojawi się 14 listopada. Relacja będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu. Pociągi będą wyjeżdżały z Gdańska w soboty i środy. Do Zamościa będą docierały następnego dnia, czyli w niedziele i czwartki.

Terminal Laude Smart Interodal w Zamościu jest dobrze skomunikowany z Ukrainą. Posiada tory szerokie oraz europejskie, co umożliwia dalsze ekspediowanie wysyłek na wschód. Na terminalu jest obecnie ponad 2,5 ha utwardzonego placu obsługiwanego przez dwie suwnice. Dodatkowo terminal wyposażony jest w wagi oraz reachstackery, których zadaniem jest usprawnienie obsługiwanego ruchu kolejowego i samochodowego.

Aktualnie trwa rozbudowa terminalu, która potrwa 11 miesięcy. Celem inwestycji jest zwiększenie możliwości przeładunkowych.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane