Laude wchodzi na rynek przewozów kontenerów morskich

Laude Smart Intermodal

Spółka Laude Smart Intermodal, specjalizująca się w przewozach wyrobów stalowych oraz towarów sypkich, przy wykorzystaniu innowacyjnych kontenerów, aktualnie wchodzi na rynek przewozów kontenerów morskich. Operator uruchomi pociągi między terminalem kontenerowym DCT Gdańsk oraz swoim centrum logistycznym w Zamościu.

Pierwszy skład na trasie z Gdańska do Zamościa pojawi się 14 listopada. Relacja będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu. Pociągi będą wyjeżdżały z Gdańska w soboty i środy. Do Zamościa będą docierały następnego dnia, czyli w niedziele i czwartki.

Terminal Laude Smart Interodal w Zamościu jest dobrze skomunikowany z Ukrainą. Posiada tory szerokie oraz europejskie, co umożliwia dalsze ekspediowanie wysyłek na wschód. Na terminalu jest obecnie ponad 2,5 ha utwardzonego placu obsługiwanego przez dwie suwnice. Dodatkowo terminal wyposażony jest w wagi oraz reachstackery, których zadaniem jest usprawnienie obsługiwanego ruchu kolejowego i samochodowego.

Aktualnie trwa rozbudowa terminalu, która potrwa 11 miesięcy. Celem inwestycji jest zwiększenie możliwości przeładunkowych.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane