Lufthansa Cargo zastępuje MD-11 Boeingami serii 777F

Lufthansa Cargo

Niemiecki przewoźnik lotniczy przyspiesza modernizację floty. Rada nadzorcza Lufthansy zgodziła się na zakup dwóch kolejnych samolotów Boeing 777F. Zostaną dostarczone przez producenta w 2020 roku, a ich siedzibą będzie lotnisko we Frankfurcie.

Dziesięć starszych maszyn MD-11, które częściowo zastąpiono już Boeingami 777F, zostanie wycofanych z eksploatacji do końca 2020 r.

Przewoźnik podkreśla, że dzięki nowym, bardziej pojemnym i wydajnym samolotom, będzie w stanie przewozić tyle samo ładunków, co do tej pory, przy mniejszej liczbie wykonywanych lotów. Nowe 777F zastąpią więc 18 MD-11F. Oprócz własnej floty Lufthansa będzie wykorzystywać cztery Boeingi 777F obsługiwane przez AeroLogic.

Lufthansa Cargo wprowadziła MD-11D do eksploatacji w 1998 r. Zastąpiły wówczas czterosilnikowe duże transportowce, które wycofano w 2005 r.

Boeing 777F jest o około 20 procent bardziej wydajny i emituje mniej CO2 niż MD-11F. Spełnia ponadto nowe wymagania ochrony przed hałasem.

Samolotami towarowymi Lufthansa przewozi połowę obsługiwanych ładunków. Druga połowa jest transportowana w lukach samolotów pasażerskich.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane