OCEAN Alliance wprowadza ofertę “DAY 8 Product”

Kontenerowiec w porcie podczas rozładunku
Elchinator, Pixabay

Linie żeglugowe CMA CGM, COSCO Shipping, Evergreen i OOCL ogłosiły przedłużenie sojuszu OCEAN Alliance do roku 2032. Jednocześnie armatorzy zapowiedzieli nową ofertę “DAY 8 Product”, która ma być odpowiedzią na obecne wyzwania, w tym zakłócenia w globalnych łańcuchach dostaw.

Po ośmiu latach funkcjonowania OCEAN Alliance klienci linii żeglugowych korzystają ze zoptymalizowanej i konkurencyjnej oferty. Sojusz posiada łączenie 321 kontenerowców i oferuje 35 serwisów między największymi portami morskimi na świecie. Łączna zaoferowana przez CMA CGM, COSCO Shipping, Evergreen i OOCL pojemność to około 4,5 mln TEU.

Ze względu na niestabilną sytuację na Morzu Czerwonym statki muszą być kierowane przez Przylądek Dobrej Nadziei, co zakłóca łańcuchy dostaw. W odpowiedzi na te wyzwania OCEAN Alliance intensyfikuje koordynację działalności przewoźników i wprowadza ofertę „DAY 8 Produkt”. W ten sposób zachowane zostaną dotychczasowe standardy niezawodności i punktualności statków kontenerowych.

Oferta “DAY 8 Product” opiera się na kilku filarach:

  • 6 stałych połączeń między Azją a Europą Północną,
  • 4 połączenia między Azją a Morzem Śródziemnym,
  • 20 połączeń pacyficznych: 8 pomiędzy Azją a wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych i 12 między Azją a zachodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych i Kanady,
  • 2 połączenia transatlantyckie łączące Europę Północną z portami USA,
  • 3 połączenia między Azją a portami Zatoki Perskiej,
  • 2 połączenia z Azją przez Morze Czerwone pozostają zawieszone zawieszone do odwołania.

Uruchomiony wiosną 2017 r. sojusz OCEAN Alliance jest największą na świecie operacyjną siecią żeglugową.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane