Zmiana na stanowisku prezesa spółki OT Logistics

OT Logistics

Rada nadzorcza OT Logistics zadecydowała o powołaniu do zarządu nowego prezesa. Został nim doświadczony menedżer z 20-letnim stażem w wielu branżach, Konrad Hernik. Dotychczasowy prezes spółki żegna się ze stanowiskiem, ale pozostanie w zarządzie jako wiceprezes.

Właściciele OT Logistics przekonują, że Konrad Hernik był właściwym kandydatem na prezesa, ponieważ ma rozległą wiedzą na temat procesów restrukturyzacji spółek, w tym notowanych na GPW. – Dowiódł swojej skuteczności jako menedżer. W OT Logistics skupi się na dalszej realizacji planu naprawczego grupy kapitałowej i osiągnięciu zakładanych w planie celów – głosi komunikat spółki.

Konrad Hernik odd 2018 r. pełni funkcję prezesa Buma Factory w Grupie Buma, w spółce zajmującej się produkcją i montażem elewacji budynków biurowych, przemysłowych i galerii handlowych. Równolegle pełnił funkcję wiceprezesa spółki doradczej Automotive Experts & more , specjalizującej się w doradztwie m.in. w zakresie zarządzania i finansów dla firm z sektora motoryzacyjnego.

W latach 2004-2017 związany był z Grupą Armatura – jako prezes Armatura Kraków. W tym okresie Armatura Kraków przeszła głęboką restrukturyzację i przekształciła się z firmy zagrożonej upadłością w silną grupę kapitałową.

Poprzednio w latach 2001–2004 Hernik pełnił obowiązki dyrektora ekonomiczno-finansowego firmy handlowej Excellent i Excellent Profile. Od 2000 roku pracował jako dyrektor zarządzający w Wydawnictwie Jagiellonia.

W latach 1998-2000 pełnił obowiązki dyrektora finansowego w firmie budowlanej Instal Kraków, a w latach 1997-1998 pracował na stanowisku kierownika zespołu zarządzania portfelem banku w Departamencie Inwestycji Kapitałowych w Banku Przemysłowo-Handlowym.

Drogę zawodową rozpoczął w 1993 r. jako analityk w Agencji Informacyjnej Penetrator, a potem do 1997 r. w Domu Maklerskim Penetrator SA jako specjalista ds. finansów przedsiębiorstw i analityk papierów wartościowych.

Konrad Hernik jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie, na której ukończył kierunki: Organizacja i Zarządzanie w 1995 r. oraz Zarządzanie i Marketing w 1997 r. Na Akademii Ekonomicznej w Krakowie pracował także w latach 1996-1999 jako asystent w Zakładzie Finansów Przedsiębiorstw w Katedrze Finansów, a następnie w 2000 r. otworzył przewód doktorski nt: Wycena przedsiębiorstw w procesach fuzji i przejęć w Polsce. W 1998 r. ukończył także studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w zakresie matematyki finansowej.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane