Informatycy DB Schenker uczą się języka polskiego

DB Schenker

Od dwóch lat funkcjonuje w Warszawie centrum informatyczne DB Schenker, które dostarcza narzędzia IT dla spółek grupy w Europie, Azji i Afryce. Pracownicy obiektu pochodzą z różnych państw i komunikują się ze sobą po angielsku. DB Schenker zaproponował im naukę języka polskiego. Z oferty skorzystało już sześć osób.

Lekcje języka polskiego są dla pracowników DB Schenker Technology Center Warsaw dodatkowym benefitem. Oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem, chociaż znajomość polskiego nie jest wymagana w pracy w DB Schenker – co dzień wszyscy komunikują się w języku angielskim.

Opanowanie języka to dla obcokrajowców nie lada wyczyn, jednak sześciu pracowników podjęło to wyzwanie i uczęszcza na lekcje prowadzone od około czterech miesięcy przez Annę Lubańską z firmy językowej Berlitz. Do nauki polskiego zmotywowała ich chęć integracji z zespołem w pracy, jak też możliwość wykorzystania tych umiejętności w życiu prywatnym. – Ogólnie życie w Polsce jest prostsze jeśli mówisz po polsku – twierdzi Carlos Otero Souto pochodzący z Hiszpanii i pracujący w DB Schenker Technology Center jako Application Support Specialist.

Nauka oraz chęć komunikacji w języku kraju zamieszkania jest również wyrazem szacunku dla tego kraju i jego mieszkańców. Tak twierdzi Egipcjanin Kareem Elshahrim, mówiący łącznie w 5 językach. W swoim ojczystym języku arabskim zauważa niewielkie podobieństwa do polskiego w obszarze brzmienia. Dzięki temu łatwiej mu opanować wymowę dźwięków trudniejszych dla innych kolegów. A nie jest łatwo… Mimo tego, że większość adeptów polskiego to często prawdziwi poligloci, mówiący na co dzień płynnie w kilku językach, to wszyscy przyznają, że polski sprawia im wiele trudności. Zarówno jeśli chodzi o gramatykę, jak i wymowę. Mimo tego chętnych do nauki nie brakuje. W czerwcu do grupy dołączył m.in. Danielle Tomalio z Włoch, który wcześniej próbował uczyć się samodzielnie.

Spółka Schenker Technology Center (Warsaw) jest częścią globalnego Centrum Rozwiązań Technologicznych IT, podobnie jak centra działające w Chinach (Nanjing) i Indiach (New Delhi). Firma została zarejestrowana 17 maja 2017 r.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane