Polacy przejęli prezydencję w Unii Izb Odry i Łaby

Północna Izba Gospodarcza

Samorząd gospodarczy Pomorza Zachodniego został poważnie wyróżniony. Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie oficjalnie przejęła prezydencję w Unii Izb Odry i Łaby – zrzeszającej przedsiębiorstwa z Polski, Niemiec i Czech.

– Przed nami gigantyczna praca, której efekty mam nadzieję, będą widoczne już niebawem – zapowiada Hanna Mojsiuk, prezydent Unii Izb Odry i Łaby oraz jednocześnie prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. – 24 lutego zmienił się świat. Wojna w Ukrainie rzuca przedsiębiorcom nowe wyzwania z zakresu energetyki, budownictwa, turystyki, transportu. Jako Izba będziemy aktywnie zabierać głos w najważniejszych dla przedsiębiorców tematach. Będziemy łączyć i pracować nad budowaniem gospodarczej wspólnoty – dodaje Mojsiuk.

Gala przejęcia prezydentury odbyła się 17 maja w Szczecinie. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów gospodarczych z Polski, Niemiec i Czech. Nie zabrakło władz Szczecina oraz województwa zachodniopomorskiego. Gali towarzyszyła debata gospodarcza z udziałem ekspertów z całej Europy oraz posiedzenie komisji ds. transportu.

– Turystyka, infrastruktura, transport, energetyka, gospodarka morska, handel. Jest wiele przestrzeni, które będą znajdować się w centrum naszej uwagi. Każdy dzień przynosi nam nowe wyzwania gospodarcze, a wojna w Ukrainie jest kompletnym „game changerem”, który sprawia, że gospodarka i biznes musi być jeszcze bardziej solidarny i mówić jednym głosem. Oczywiście firmy z Polski, firmy z Niemiec i firmy z Czech mają prawo do swojego punktu widzenia. Nie będzie naszym celem unifikacja gospodarcza, a zabieranie wspólnego głosu w sprawach, które bez wątpienia są ważne dla przedsiębiorców – mówi Hanna Mojsiuk.

Siedzibą Unii Izb Odry i Łaby będzie siedziba Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. Na funkcje prezydenta wybrano Hannę Mojsiuk, a sekretarzem zrzeszenia będzie dr Piotr Wolny.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane