W Stockholm Norvik Port otwarto terminal RoRo

Stockholms Hamnar

W najnowszym porcie Szwecji – Stockholm Norvik Port otwarty został terminal RoRo. Pierwszym statkiem, który zawinął do nowego nabrzeża była Flavia – jednostka Stena Line. Armator przeniósł się do nowego terminalu z dotychczas eksploatowanego obiektu w Nynäshamn.

Terminal RoRo obsługiwany przez Ports of Stockholm jest drugim terminalem w nowym porcie Sztokholmu. Pierwszym był terminal kontenerowy obsługiwany przez Hutchison Ports Stockholm.

– Dzięki strategicznej lokalizacji sztokholmskiego portu Norvik i nowoczesnej infrastrukturze, która ma duży potencjał składowania ładunków, zaoferowaliśmy armatorom zupełnie nowe możliwości. Jesteśmy dumnie z tego, że Stena Line zaangażowała się w rozwój nowego portu w basenie Morza Bałtyckiego – powiedział Johan Wallén, kierownik ds. marketingu i sprzedaży w Ports of Stockholm (Stockholms Hamnar) podczas uroczystości otwarcia terminalu.

Port Norvik znajduje się w najbardziej zaludnionym regionie Szwecji oraz posiada znaczącą pojemność magazynową. Oferuje też sprawne połączenia intermodalne z całą Szwecją.

– Przeprowadzka do portu Norvik jest ważną częścią naszej ekspansji na Morzu Bałtyckim. Już na początku 2021 r. powitamy w naszej flocie dwa nowe statki, które zwiększą naszą zdolność przewozową o 30 proc. – informuje Johan Edelman, dyrektor handlowy w Stena Line, odpowiedzialny za rejsy na szlaku Szwecja – Łotwa.

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane