Atlas Ward wykonawcą centrum logistycznego w Wypędach

Niebieska ciężarówka DSV stoi pod magazynem
DSV – Global Transport and Logistics

DSV – Global Transport and Logistics planuje budowę kilku centrów logistycznych w Polsce. Największe z nich powstanie w Wypędach w gminie Raszyn k. Warszawy. Inwestor poinformował, że na generalnego wykonawcę inwestycji wybrał firmę Atlas Ward. Obiekt zostanie oddany do użytku w 2025 r.

Centrum logistyczne w Wypędach k. Warszawy jest sztandarowym projektem DSV – Global Transport and Logistics, który zostanie zrealizowany przez operatora w ramach jego programu inwestycji w Polsce. Całkowita powierzchnia obiektu będzie wynosić 51 tys. mkw., z czego ok. 45 tys. mkw. zajmie część magazynowa, a prawie 6 tys. mkw. przestrzeń biurowa. DSV będzie mogło obsłużyć w obiekcie nawet o 30-50 proc. więcej przesyłek w rejonie Warszawy.

Wykonawcą generalnym inwestycji został Atlas Ward – polska firma budowlana z dwudziestoletnim doświadczeniem.

Centrum logistyczne w Wypędach będzie wyposażone w panele fotowoltaiczne oraz magazyny energii. Na terenie inwestycji zaplanowano też instalację do zarządzania wodą oraz 16 stanowisk ładowania e-ciężarówek i e-naczep. W projekcie uwzględniono również system oświetlenia hal, gwarantujący wysoką efektywność w aspekcie energooszczędności – zapotrzebowanie na energię ma spaść dzięki temu nawet o 70 proc. w stosunku do klasycznych rozwiązań.

Inwestycja w Wypędach zostanie zrealizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju ONZ. Istotnym elementem całego procesu projektowego była ocena wpływu inwestycji na lokalną społeczność. Oznacza to, że DSV, przy okazji budowy centrum logistycznego, podejmie szereg działań zwiększających bezpieczeństwo mieszkańców. W porozumieniu z gminą Raszyn operator logistyczny planuje przebudowę dróg i skrzyżowań, wykonanie ciągów pieszo-rowerowych, budowę sieci wodno-kanalizacyjnej oraz montaż oświetlenia ulicznego. Co więcej, obiekt wyposażony zostanie w infrastrukturę do ładowania elektrycznych samochodów dostawczych i w sekcję ładowarek dla samochodów osobowych. Ponadto powstaną dodatkowe dwa przystanki, dzięki czemu przyszli pracownicy centrum logistycznego będą mogli wybrać najbardziej ekologiczny transport zbiorowy w drodze do i z miejsca pracy.

Centrum logistyczne w Wypędach jest jednym z projektów, które znalazły się w programie inwestycji DSV – Global Transport and Logistics w Polsce. O harmonogramie budowy kolejnych obiektów opowiedział prezes DSV Solutions, Wojciech Cipiur, w rozmowie z Portalem TSL.

W ciągu najbliższych 5 lat DSV w Polsce ma w planach budowę kolejnych obiektów w najważniejszych punktach dystrybucyjnych w kraju – Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu czy Sosnowcu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane