Na intermodalnej mapie Polski pojawił się nowy gracz

Hupac

W Brwinowie pod Warszawą otwarto zapowiadany od dawna terminal przeładunkowy, uruchomiony przez szwajcarskiego operatora transportu kombinowanego Hupac. Dzięki inwestycji liczba terminali intermodalnych w naszym kraju wzrosła do 40.

O planach uruchomienia przez Hupac terminalu w Brwinowie informowaliśmy kilkukrotnie. Obiekt został niedawno oficjalnie otwarty. Terminal HTB Hupac, bo taka jest jego pełna nazwa, znajduje się ok. 25 km na południowy zachód od Warszawy. Obiekt może obsłużyć 12 par pociągów dziennie, a rocznie może przeładować do 180 tys. kontenerów. – W pierwszej fazie inwestycji posiadamy dwa tory przeładunkowe i trzy tory serwisowe. Kontenery będą obsługiwane przez reachstackery. W drugiej fazie zwiększymy wydajność i zainstalujemy kolejne trzy tory przeładunkowe oraz potężne suwnice bramowe – powiedział Michail Stahlhut, prezes Grupy Hupac.

Terminal przystosowany jest do obsługi pociągów o długości 740 m. – W ten sposób osiągamy maksymalną wydajność pociągów transportu kombinowanego – dodał Stahlhut.

Koszty inwestycji wyniosły 37 mln euro. Projekt terminalu został przedstawiony w 2017 r., jednak budowa obiektu przedłużyła się z powodu pandemii. Hupac. Wykonawcą prac była firma Anna-Bud.

Terminale intermodalne z 5,3 proc. wzrostem w 2021 r.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane