ALBOR – nowy punkt dealerski na mapie Ford Trucks Polska

Ford Trucks Polska

W kwietniu 2023 roku firma ALBOR sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Wałczu dołączyła do grona autoryzowanych serwisów oraz dealerów marki Ford Trucks Polska.

ALBOR został tym samym czternastym punktem oferującym obsługę serwisową Ford Trucks na polskim rynku i wypełnił lukę w północno-zachodniej części kraju, w której dotychczas jedyny punkt dealerski i serwisowy znajdował się w Stargardzie.

– Jesienią 2022 roku osiągnęliśmy sprzedaż pojazdów przekraczającą 1000 sztuk, a ponieważ nadal rozwija się ona dynamicznie i chcemy zwiększać nasz udział w rynku, musimy równolegle rozwijać sieć serwisową i punkty dealerskie. Naturalnymi kandydatami do współpracy z Ford Trucks są członkowie naszej sieci Q-Service Truck, a ALBOR to przecież jeden z jej współzałożycieli. O podjęciu współpracy na kolejnej płaszczyźnie rozmawialiśmy już od dłuższego czasu, przygotowując się na moment, w którym nasze potrzeby i możliwości wynikające z kompetencji firmy ALBOR stworzą korzyści dla obydwu stron. I taki moment właśnie nastał – mówi Sławomir Rybarczyk, Prezes Zarządu Q-Service Truck i Dyrektor Handlowy Inter Cars.

– Obserwowaliśmy rozwój Ford Trucks Polska od momentu pojawienia się firmy w naszym kraju, czyli od 2020 roku. W efekcie wzajemnego zainteresowania współpracą konkretne rozmowy podjęliśmy w listopadzie 2022 roku. Ich zwieńczeniem jest podpisanie umów autoryzacyjnych, które miało miejsce w kwietniu – dodaje Łukasz Rafałko, Wiceprezes Zarządu ALBOR.

ALBOR to firma od wielu lat bardzo ściśle współpracująca z Inter Cars, która uczestniczyła w tworzeniu konceptu sieciowego Q-Service Truck.

– Wszystko zaczęło się od… przypadkowego spotkania podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przy stoisku firmy Jost prowadziłem ożywioną rozmowę z Pawłem Ciokiem, Ryszardem Niewiadomskim i Kazimierzem Orłowskim na temat urządzenia do prostowania ram. Po pewnym czasie dołączył do nas pracujący w Inter Cars Kazimierz Neuman, który widząc nasze zainteresowanie zaproponował byśmy spotkali się ponownie i porozmawiali na temat współpracy. Po dwóch tygodniach spotkaliśmy się i wówczas zrodził się pomysł stworzenia sieci Q-Service Truck, która była sumą naszej wiedzy, doświadczeń i umiejętności – wspomina Bolesław Rafałko, Prezes Zarządu ALBOR.

– Ponieważ ALBOR był jednym ze współzałożycieli Q-Service Truck to najlepiej świadczy o łączących nas punktach styku. Nasze relacje biznesowe mają już swoją historię, a współpraca od dekad rozwija się z powodzeniem nie tylko na płaszczyźnie rozwoju sieci, ale również naszego core-biznesu, jakim jest dystrybucja części. Naturalnym krokiem jest pogłębienie tej współpracy i możliwość skorzystania z doświadczenia naszych partnerów w sprzedaży pojazdów, jak i w zakresie kompetencji warsztatowych. Serwis prowadzi naprawy w pełnym zakresie, włączając w to m.in. naprawy lakierniczo-blacharskie czy serwis skrzyń biegów, ale przede wszystkim zbudował opinię rzetelnego partnera, co znajduje potwierdzenie choćby w uzyskanych autoryzacjach od wielu uznanych producentów technologii do pojazdów użytkowych

– dostrzega Sławomir Rybarczyk.

Firma ALBOR powstała w 1991 roku i na przestrzeni lat zajmowała się działalnością związaną z szeroko rozumianym transportem. Od dłuższego czasu skupia się na naprawie pojazdów ciężarowych, sprzedaży części i akcesoriów, sprzedaży nowych i używanych pojazdów użytkowych oraz na wynajmie długo- i krótkookresowym pojazdów ciężarowych. ALBOR posiada liczne autoryzacje, w tym m.in. producentów pojazdów MAN, Jelcz, Feber, Wielton i Schwarzmueller, a także dba o specjalistyczne wyposażenie warsztatu i stale rozwija swoją bazę, np. poprzez wybudowanie trzy lata temu nowej hali przeznaczonej na centrum napraw powypadkowych.

– Obecnie największym wyzwaniem firmy jest budowa nowego autoryzowanego serwisu w Koszalinie. W kwietniu ruszyły prace budowlane, a umowa z generalnym wykonawcą przewiduje oddanie serwisu przed końcem 2023 roku. Lokalizacja w Koszalinie pozwoli na powiększenie możliwości operacyjnych, dotarcie do nowych klientów oraz poszerzenie rynku zbytu towarów i usług w kontekście geograficznym. Planujemy również dalszy rozwój działalności w zakresie napraw powypadkowych, w tym z wykorzystaniem stanowiska do prostowania ram, co rokuje na wzrost ilości przyjmowanych w tym zakresie zleceń – mówi Łukasz Rafałko.

– Liczymy, oczywiście, również na wspólny rozwój marki Ford Trucks, perspektywicznej i wchodzącej bardzo dynamicznie na polski rynek. Od ponad 30 lat szukamy możliwości rozwoju firmy i choć niektóre rodzaje działalności były prowadzone przejściowo, to serwis pojazdów ciężarowych oraz ich sprzedaż na trwałe wpisały się w DNA naszej spółki. Dlatego też byliśmy zainteresowani uzyskaniem autoryzacji Ford Trucks, która pozwala nam znacznie poszerzyć naszą ofertę handlową dodaje Bolesław Rafałko.

– Sukcesywnie realizujemy plany dotyczące rozwoju sieci serwisowej, jako element niezbędny do zwiększenia udziału Ford Trucks w sprzedaży pojazdów. ALBOR jest czternastym punktem z autoryzacją Ford Trucks i na pewno nie ostatnim. Naszym nowym partnerom sieciowym życzymy realizacji założonych planów rozwoju i wielu sukcesów we współpracy z marką Ford Trucks Polska – kończy Sławomir Rybarczyk.

Więcej informacji na stronie www.albor.com.pl oraz adresem ul. Bydgoska 32-34, 78-600 Wałcz. Nr-y telefonu: (+48) 67 387 21 00, (+48) 665 392 011, (+48) 665 392 023.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane