DB Schenker przejmuje firmę Bitergo

DB Schenker

Bitergo jest dostawcą oprogramowania oraz firmą doradczą dla branży logistycznej. DB Schenker współpracował z nią od trzech lat. Przejęcie spółki pozwoli niemieckiemu potentatowi logistycznemu m.in. wzmocnić swoje działania w ramach cyfrowej strategii. Bitergo będzie z kolei rozwijać produkty dla małych i średnich firm na wielu rynkach.

– Dla nas Bitergo to idealny partner, którego z przyjemnością włączymy do naszej wizji cyfrowego i kompleksowego zarządzania łańcuchem dostaw przyszłości. Europejski rynek dostawców oprogramowania dla logistyki jest bardzo rozdrobniony i nie spełnia wymagań wszystkich graczy. Co więcej, konkurenci mają bardzo różne doświadczenia, kompetencje i propozycje wartości. Dzięki tej współpracy powstaje duża synergia: DB Schenker dysponuje globalną siecią, a także wieloletnimi kompetencjami w zakresie logistyki i technologii. Bitergo wnosi doświadczenie, wiedzę i interesującą wizję – tłumaczy Christa Koenen, CIO/CDO Schenker AG.

Bitergo będzie rozwijać oprogramowanie w chmurze dla małych i średnich firm logistycznych. – DB Schenker jest naszym preferowanym partnerem. Jako globalny gracz, dostawca usług logistycznych oferuje nam nową, idealną przestrzeń, która pozwoli nam na dalszy rozwój. W szczególności, przejęcie firmy jest najlepszym rozwiązaniem dla naszych pracowników. Możemy teraz wspólnie wzmacniać nasze portfolio i pracować nad dalszym rozwojem Bitergo – mówi Andreas Trautmann, managing director w Bitergo.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane