Fabryka wózków widłowych nabiera kształtów

KION Group

W Kołbaskowie pod Szczecinem stoją już hale fabryczne fabryki wózków widłowych marki Linde, której otwarcie planowane jest na wiosnę 2021 r. Inwestorem jest firma KION Group, która poza wózkami dostarcza narzędzia z dziedziny intralogistyki.

Wartość inwestycji w Kołbaskowie sięga ponad 60 mln euro. Po otwarciu zakładu KION Group utworzy w Polsce do 2023 r. ponad 150 miejsc pracy.

Uruchomienie zakładu zaplanowano na wiosnę 2021 roku. Oprócz zakładu produkcyjnego na powierzchni około 18 ha powstaje centrum badawczo-rozwojowe oraz obszar administracyjny o powierzchni prawie 44 tys. mkw.

Otwarcie zakładu w naszym kraju jest dla KION Group „odpowiedzią na potrzeby klientów wrażliwych na ceny”.

– Nowa lokalizacja w środku Europy jest idealna z perspektywy dostępu do tego dynamicznego rynku – mówi Gordon Riske, prezes KION GROUP. – Ponadto tutaj, w pobliżu granicy polsko-niemieckiej, możemy korzystać z doskonałej sieci dostawców. Roczna produkcja nowego zakładu w Kołbaskowie sięgnie ok. 12 tys. wózków widłowych z przeciwwagą marki Linde o ładowności do 3,5 tony – w tym serie produktów, które powstają obecnie w Aschaffenburgu (Niemcy) i Xiamen (Chiny).

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane