Inter Cars dystrybutorem pojazdów BYD Truck w Polsce

Inter Cars

BYD Truck ogłosił strategiczne partnerstwo z Inter Cars. Największy dystrybutor części motoryzacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej został dystrybutorem elektrycznych pojazdów ciężarowych i dostawczych BYD Truck w naszym kraju.

Umowa o partnerstwie BYD Truck oraz Inter Cars została podpisane 26 maja 2023 roku podczas elektromobilnego show EV Experience. W myśl zawartej umowy Armatus Sp. z o.o., będący spółką zależną firmy Inter Cars, został dystrybutorem pojazdów ciężarowych i dostawczych BYD w naszym kraju. Sieć dealerska BYD Truck do końca bieżącego roku obejmie 5 punktów w Polsce, które będą zajmowały się sprzedażą oraz serwisem pojazdów.

W wydarzeniu udział wzięli: prezes Inter Cars S.A. Maciej Oleksowicz, prezes Armatus Sp. z o.o., Sławomir Rybarczyk oraz przedstawiciele BYD Truck: Managing Director Commercial Vehicles, Isbrand Ho oraz eTruck Sales Director Europe, Mahmut Mobassit.

– Decyzja o podjęciu współpracy z firmą BYD, wiodącym na świecie producentem pojazdów elektrycznych, wynika z naszej długofalowej strategii. Zakłada ona odpowiedzialny społecznie oraz zrównoważony rozwój, ukierunkowany zarówno na potrzeby klienta docelowego, jak i na dbałość o środowisko. Od strony biznesu skupiamy się na wykorzystaniu zbudowanych przewag rynkowych – powiedział Sławomir Rybarczyk, prezes Armatusa.

Inter Cars posiadaa rozwiniętą sieć warsztatów Q-Service Truck, sprawną logistykę i rozbudowane portfolio odbiorców pojazdów użytkowych. – To daje nam możliwość szybkiego wprowadzenia nowej marki pojazdów na rynek wraz z zapewnieniem kluczowej kwestii jaką jest sieć serwisowa. Zapotrzebowanie na pojazdy elektryczne będzie rosło w sposób skokowy, a naszą odpowiedzią na nie są niezawodne, innowacyjne pojazdy użytkowe BYD – dodał Rybarczyk.

Isbrand Ho z BYD Europe podkreślił, że firma wybrała Inter Cars i jego spółkę zależną Armatus, jako strategicznych partnerów do dystrybucji swoich zeroemisyjnych elektrycznych ciężarówek, ponieważ oba podmioty posiadają niezrównane doświadczenie w dystrybucji na rynku motoryzacyjnym, co czyni je idealnymi partnerami dla BYD. – Polska, będąca czwartym co do wielkości rynkiem sprzedaży samochodów ciężarowych w Europie, stanowi niezwykłą szansę rozwoju dla elektrycznych samochodów ciężarowych BYD. Potencjał rynkowy w Polsce doskonale wpisuje się w wizję BYD, polegającą na dostarczaniu innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska rozwiązań, które w pełni odpowiadają na zmieniające się potrzeby konsumentów – oznajmił Isbrand Ho.

Firma BYD, założona w lutym 1995 r. w Chinach. W Europie marka obecna jest od 1998 r. Przedsiębiorstwo jest jednym z największych na świecie producentów pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in z liczbą ponad 4,1 mln sprzedanych egzemplarzy do kwietnia 2023 roku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane