Mikrofurgonetka na baterie dla małego biznesu

citroen-my-ami-go
Citroen

Taki lekki, że do prowadzenia wystarczy prawo jazdy kategorii AM, podobnie jak na motorowery i lekkie quady. Tak mały, że zmieści jedynie 140 kg towarów i to w niezbyt dużych paczkach. Jego główną przestrzeń ładunkową stworzono w miejscu przeznaczonym w normalnych samochodach dla pasażera. Oto nowa furgonetka Citroena – My Ami Go.

Najnowsza oferta koncernu Citroen czyli dostawczy My Ami Cargo jest elektryczny, osiąga maksymalną prędkość 45 km/h zaś jego zasięg nie przekracza 75 km. To oznacza, że pojazd będzie dobry na krótkie trasy lub przejazdy w pobliżu centrum miasta, gdzie łatwo dostępne są punkty ładowania. Plusem tak małej baterii jest szybkość ładowania, które zajmuje nie więcej niż trzy godziny.

Citroen My Ami Cargo ma dwa metry długości i niecałe 1,4 m szerokości. Koncern reklamuje go jako pojazd będący odpowiedzią na oczekiwania lokalnych firm kurierskich, sprzedawców, małych firm usługowych, drobnych przedsiębiorców czy nawet administracji. We Francji model Ami zostanie w czerwcu 2021 roku wprowadzony do sprzedaży na nowatorskiej platformie cyfrowej, zaprojektowanej specjalnie z myślą o tym innowacyjnym modelu. Będzie na niej można również kupić wersję My Ami Cargo, wraz z powiązanymi ofertami i usługami dla klientów biznesowych.

We Francji cena wyniesie niecałe 6,5 tys. euro dla najtańszej wersji. To by oznaczało, że w Polsce “mikrodostawczak” powinien kosztować nie więcej niż 30 tys. zł. Ale polskie firmy nie będą mogły włączyć go do swojej floty. – Na ten moment nie planujemy wprowadzenia Ami w Polsce – poinformowała Klaudia Dawidko, PR manager w Citroen Polska.

Dane techniczne My Ami Cargo:
– długość 2,41 m,
– szerokość 1,39 m,
– wysokość 1,52 m,
– średnica zawracania 7,20 m.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane