Port Rotterdam zachęca branżę do korzystania z Pronto

Port Rotterdam

PortXchange Products to nazwa spółki powołanej przez Zarząd Portu Rotterdam do rozwijania i rozpropagowania platformy informatycznej Pronto w portach całego świata. Stworzone przez Holendrów oprogramowanie poprawia efektywność operacji logistycznych, a także pomaga w redukcji emitowanego CO2.

Założenie osobnej spółki powinno pomóc portowi w Rotterdamie w pozyskaniu partnerów, nowych użytkowników platformy wśród takich przedsiębiorstw jak porty, przewoźnicy morscy lub terminale przeładunkowe. Strategicznymi partnerami projektu są przedsiębiorstwa Shell International Trading and Shipping Company Limited i A.P. Moller – Maersk.

Oprogramowanie Pronto opiera się na swobodnej wymianie informacji między użytkownikami platformy. Nowo powołana spółka ma zapewnić potencjalnych partnerów, że dane przez nich generowane nie będą wykorzystywane przez Port Rotterdam. Celem działalności spółki PortXchange będzie poprawa efektywności operacji portowych oraz pomoc w zmniejszeniu emisji zanieczyszczeń, co jest szczególnie istotne dla przewoźników.

– Tworząc nasze aplikacje i rozszerzając ich wdrożenie na cały świat, możemy optymalizować potencjał cyfrowych narzędzi dla portów. Im więcej portów będzie korzystało ze „smart” technologii, tym lepsze będą osiągały wyniki. Założenie nowej spółki jest przykładem na to, że chcemy ten plan zrealizować – powiedział Allard Castelein, prezes Zarządu Portu Rotterdam.

Podobne wiadomości
Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane