Rośnie popyt na urządzenia do produkcji suchego lodu

Cold Jet

Szczepionki przeciwko wirusowi Sars-CoV-2 produkowane przez koncern Pfizer muszą być przechowywane i transportowane w temperaturze minus 70 stopni Celsjusza, którą zapewnia suchy lód. Jednym z największych dostawców systemów do produkcji suchego lodu jest firma Cold Jet. Wim Eeckelaers, dyrektor zarządzający EMEA w Cold Jet, informuje, że zainteresowanie jej produktami szybko rośnie.

Od września tego roku zaobserwowaliśmy globalny wzrost w sprzedaży systemów produkcyjnych suchego lodu o 65 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. W ostatnich miesiącach w Europie odnotowaliśmy także wyraźny skok sprzedaży naszych systemów produkcyjnych suchego lodu o 52 proc. – mówi Wim Eeckelaers.

Każda szczepionka, która wymaga warunków chłodzenia poniżej 0 °C, kwalifikuje się do zimnego łańcucha dostaw z wykorzystaniem suchego lodu. Dlatego Cold Jet współpracuje z tradycyjnymi producentami suchego lodu, czyli dużymi koncernami naftowo-gazowymi, ale także z mniejszymi, niezależnymi producentami. Firma pozostaje też w stałym kontakcie z dużymi graczami rynku logistycznego i organizacjami rządowymi.

W Polsce także widzimy duże zainteresowanie naszymi systemami do produkcji suchego lodu. Przekłada się to na 34-proc. wzrost rok do roku zapytań o nasz sprzęt do produkcji suchego lodu i szacujemy, że ta wielkość będzie rosła wraz ze wzrostem zapotrzebowania na suchy lód – informuje Wim Eeckelaers.

Przedstawiciel Cold Jet jest przekonany, że fimie uda się sprostać globalnemu zapotrzebowaniu na systemy produkcji suchego lodu podczas dystrybucji szczepionki przeciwko koronawirusowi. – Niemniej ciągle nie wiadomo, jaka naprawdę jest skala popytu, a wiemy, że istniejące moce produkcyjne suchego lodu zostaną wykorzystane w trybie pracy 24/7, aby zaspokoić bieżące potrzeby rynku w tym zakresie – dodaje Eeckelaers. – Dlatego dwukrotnie zwiększyliśmy załogę działu produkcji maszyn w naszej fabryce w Danii i zatrudniliśmy nowych pracowników serwisu techniczno-inżynieryjnego w Europie, żeby mieć pewność, że nasze wyposażenie zostanie dostarczone na rynek na czas. Możemy także liczyć na ogromne wsparcie ze strony partnerów i dostawców, którzy są w stanie dotrzymać kroku harmonogramom dostaw wszystkich wymaganych przez nas zasobów – tłumaczy.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane