Symulator magazyniera przyspieszy szkolenie personelu

EpicVR

Krakowski EpicVR – twórca technologii i aplikacji VR/AR oraz producent gier Virtual Reality, stworzył symulator czynności magazynowych, który może przysłużyć się w rozwoju branżu e-commerce i 3PL. Aplikacja WSS VR uczy pracowników zbierania zamówień i pakowania ich zgodnie ze standardami centrum dystrybucyjnego.

Zapotrzebowanie na pracowników branży logistycznej ciągle rośniej, a firmy działające w tym sektorze, muszą szkolić częściej i szybciej – maksymalnie w ciągu 2 miesięcy. Szkolenia są organizowane w magazynach podczas właściwych działań operacyjnych, wpływając tym samym na ich codzienne funkcjonowanie. Adrian Łapczyński, prezes EpicVR, twierdzi, że wyszkolenie 10 pracowników i poświęcenie każdemu z nich czterech godzin to tydzień pracy trenera, który w tym czasie nie zbiera zamówień ani ich nie pakuje. – Postanowiliśmy to zmienić i stąd pojawił się pomysł, aby stworzyć aplikację WSS VR – mówi Łapczyński.

WSS VR to symulator czynności magazynowych który umożliwia czterogodzinny trening łączący teorię z praktyką, podczas którego można jednocześnie wyszkolić 10 pracowników. Trening pozwala przyspieszyć proces szkolenia nawet o 80 procent, a trenowani pracownicy nawet nie wchodzą do magazynu, w którym będą pracować. Widzą jego odwzorowanie w świecie VR stworzonym zgodnie z rzeczywistością.

Symulator jest w trakcie testów przeprowadzanych przez jedną z holenderskich firm logistycznych. – Zbieramy bardzo pozytywne opinie. E-commerce nie jest jedynym rynkiem, gdzie nasza aplikacja się sprawdzi. Holandia, Belgia i Niemcy to potentaci w 3PL, gdzie procesy zbierania zamówień i ich pakowania występują w każdym magazynie – dokładnie jak w e-commerce, a sezonowość jest również potrzebą, którą należy tam zaspokoić – podkreśla Adrian Łapczyński.

EpicVR od 2013 roku tworzy aplikacje i rozwiązania VR i AR, filmy 360, 3d VR, rozwiązania szkoleniowe VR czy wspierające sprzedaż i marketing.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane