Wielton wdraża system ERP SAP S/4HANA Cloud

Grupa Wielton

Znany producent naczep i przyczep – Grupa Wielton realizuje program transformacji biznesowej. Wdrożenie narzędzi do optymalizacji działalności operacyjnej, produkcji i sprzedaży w firmie odbywa się w modelu „RISE with SAP”. Tym samym Wielton wykorzysta oprogramowanie SAP i branżowe benchmarki z rynku motoryzacyjnego.

Nowe oprogramowanie w Grupie Wilton zapewni pracownikom firmy dostęp do informacji w czasie rzeczywistym, umożliwi szczegółowy wgląd w wydajność produkcji oraz dostarczy narzędzia analityczne, które usprawniającą proces podejmowania decyzji. – Transformacja biznesowa z wykorzystaniem portfolio rozwiązań SAP w chmurze pozwoli nam uwolnić cenny czas naszego zespołu, wpłynie na zwiększenie efektywności procesów i zapewni wyższy poziom bezpieczeństwa biznesu całej Grupy – mówi Paweł Szataniak, prezes Grupy Wielton.

Grupa Wielton zdecydowała się na kompleksową transformację cyfrową w chmurze w modelu RISE with SAP. Dzięki inwestycji w odpowiednie narzędzia cyfrowe, producent naczep zamierza usprawnić procesy produkcyjne, lepiej zarządzać logistyką magazynową, zwiększyć poziom obsługi klientów oraz zoptymalizować raportowanie finansowe i zarządcze.

Rdzeniem transformacji Grupy Wielton będzie system ERP SAP S/4HANA Cloud, private edition. Firma będzie też korzystać z benchmarków branżowych i dedykowanych narzędzi digitalizacyjnych dla sektora motoryzacyjnego.

– Narzędzia cyfrowe pozwalają budować przedsiębiorstwom przewagi konkurencyjne i lepiej reagować na dynamicznie zmieniające się otoczenie gospodarcze. Liderom swoich branż umożliwiają również dalszą ekspansję i większą odporność na potencjalne biznesowe wstrząsy. Jest to szczególnie ważne w świecie zwiększonej niepewności i zaburzonych łańcuchów wartości – mówi Piotr Ferszka, prezes SAP Polska.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane