XPO Logistics będzie dysponował flotą 165 e-ciężarówek

Elektryczna ciężarówka z naczepą
Renault Trucks

Francuski oddział amerykańskiej firmy XPO zamówił w 2023 r. 65 elektrycznych pojazdów ciężarowych Renault Trucks. Aktualnie firma zamówiła kolejnych 100 ciągników tego producenta, zwiększając liczbę zamówionych u niego e-ciężarówek do 165.

Dla XPO Logistics wyprodukowanych zostanie 105 ciągników Renault Trucks T E-Tech o masie 44 t. Pojazdy te powstają już w zakładzie w Bourg-en-Bresse (Ain). Kolejne 60 podwozi do zabudowy Renault Trucks D i D Wide E-Tech o masie 16 i 19 t, wyprodukowanych zostanie z kolei w Blainville-sur-Orne (Calvados).

Elektryczne ciężarówki pozwolą XPO zastąpić flotę z silnikami wysokoprężnymi na krótkich trasach. Do 2030 r. firma planuje realizować około 25 proc. swoich dostaw we Francji przy użyciu pojazdów elektrycznych, zmniejszając w ten sposób emisję CO2 o ponad 26 tys. ton.

Renault Trucks informuje, że XPO przekształca swoją flotę w oczekiwaniu na przyszłe przepisy, które wyregulują dostawy na obszarach miejskich, jednocześnie przyspieszając osiągnięcie celów w zakresie dekarbonizacji transportu.

– To nasze drugie duże zamówienie na elektryczne ciężarówki po zamówieniu ogłoszonym w styczniu 2023 r., co pokazuje, jak bardzo XPO jest zaangażowane w zmniejszanie śladu węglowego swojej działalności – powiedział Bruno Kloeckner, dyrektor zarządzający XPO Logistics Francja. – Odkąd po raz pierwszy wypróbowaliśmy pojazdy elektryczne w 2021 roku jesteśmy pod wrażeniem tej technologii, która została również bardzo doceniona przez kierowców. Ponadto, opracowujemy innowacyjne rozwiązania, takie jak multimodalny transport kolejowy i rzeczny, a niedawno uruchomiliśmy projekt oparty na wodorze – dodaje Kloeckner, mówiąc o transformacji energetycznej.

XPO jest jednym z największych dostawców transportu drobnicowego (LTL) w Ameryce Północnej. Wraz z działalnością w Europie, XPO obsługuje około 50 tys. klientów w 563 lokalizacjach i zatrudnia 38 tys. pracowników. Główna siedziba firmy znajduje się w Greenwich, w Connecticut w USA.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane