Laude chce kupić lokomotywę wielosystemową

laude.pl

Spółka Laude Smart Intermodal ogłosiła zapytanie ofertowe na dostawę jednej sztuki nowej, 4-osiowej lokomotywy wielosystemowej. Dostarczony elektrowóz ma przyczynić się do rozwoju transportu intermodalnego – uruchomienia nowych tras. W podobnych przetargach konkurencji – na dostawę jednego pojazdu, nie było ofert.

Ustalony przez zamawiającego termin składania ofert na dostarczenie lokomotywy upływa 12 września. Szacunkowa wartość zamówienia to 17,5 mln zł netto. Zakup pojazdu będzie współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 3.2 Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych (grupa C Transport intermodalny) Oś Priorytetowa III – Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Lokomotywa dla Laude Smart Intermodal ma być wielosystemowa, aby mogła jeździć po wielu krajach UE. Pojazd ma być dostosowany do trzech systemów zasilania: DC 3kV, AC 25 kV 50Hz i AC 15kV 16,7Hz.

Nie jest pewne, czy aktualne postępowanie Laude Smart Intermodal spotka się z zainteresowaniem producentów lokomotyw. Niedawno informowaliśmy, że spółka Lotos Kolej unieważniła dwa przetargi na dostawy jednej lokomotywy. Nie było żadnych ofert.

Laude Smart Intermodal również nie ma szczęścia do zamówień taboru. W czerwcu tego roku upłynął termin składania ofert w postępowaniu spółki na dostawę 200 nadwozi wymiennych typu swap body. Nikt się do niego nie zgłosił.

W maju tego roku przewoźnik kolejowy z Torunia zamówił w nowosądeckim Newagu cztery lokomotywy sześcioosiowe. Produkowanymi dla niego pojazdami będą elektrowozy serii Dragon 2.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane