Zawisła wiecha na terminalu BUD Cargo City

Port Lotniczy w Budapeszcie

Zakończyła się budowa konstrukcji największego obiektu na terenie Portu Lotniczego w Budapeszcie – terminalu towarowego BUD Cargo City. Robotnicy firmy Merkbau, wykonawcy prac, zajmą się teraz wykańczaniem wnętrza terminalu. Obiekt zostanie oddany do użytku pod koniec tego roku.

Lotnisko w Budapeszcie (BUD) jest jednym z liderów Europy Środkowej pod względem obsługi lotniczego cargo. Uruchomienie BUD Cargo City umożliwi przeładunek jeszcze większej ilości ładunków, a także ułatwi współpracę przewoźników lotniczych z kontrahentami.

Chociaż port zostanie oddany do użytku pod koniec roku, już dziś znaczna część jego powierzchni została wynajęta przez inwestorów. Najemców przyciąga do BUD Cargo City bliskość lotniska oraz dostępność terminalu.

Nowa baza logistyczna w Budapeszcie będzie składała się z hali magazynowej i biurowej o powierzchni 21 600 mkw. oraz budynku dla spedytorów (11 200 mkw.), a także betonowej płyty (rampa) o powierzchni 32 000 mkw. Na płycie będą dwa miejsca postojowe dla samolotów typu Boeing B-747-8F, zdolnych przewozić do 130 ton ładunku.

Budowa BUD Cargo City pochłonie 50 mln euro. Inwestycja jest finansowana ze środków zarządcy lotniska.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane